Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.10.2013 13:22:01 

Mortal Kombat 4

Mortal Kombat

Mortal Kombat

Universum Mortal Kombat pochází ze série her od společnosti Midway. Série si získala slávu díky, na bojovky nezvykle propracovanému, příběhu a mixu historických reálií a s nadsázkou brané brutality. Každá postava v každém díle má svůj konec. Protože některé si vzájemně odporují, je vždy otázkou, který z nich patří do kánonu. Ta je zodpovězena s vyjitím dalšího dílu. Fanoušci proto vždy před uvedením dalšího dílu divoce spekulují, který konec nebo konce jsou oficiálně kánonem. 

Universum tvoří několik světů, které nejvyšší mocnosti, staří bohové, před dávnými věky stvořili z původního jednoho světa. Světy mohou být znovu spojeny dle pravidel Starých bohů tak, že zástupci vládce jednoho světa porazí nejlepší válečníky druhého světa desetkrát za sebou v turnaji zvaném Mortal Kombat konaným jednou za generaci, pak je napadený svět začleněn do světa útočníka. Existuje šest hlavních světů: Earthrealm (říše Země), Netherrealm, (Podsvětí, Peklo), Chaosrealm (říše Chaosu), Outworld (Jinozemě, Mimoříše), Orderrealm (říše Řádu) a Edenia (úrodný, rajský svět). K tomu existuje i několik menších světů, například Zaterra, domovský svět Saurianů, z nich pochází např. Reptile, nebo Vaeternus, domovský svět upírů jako je Nitara. Ten byl také původně podmaněný Outworldem, ale Nitaře se ho podařilo odtrhnout. Mezi světy smí cestovat jen bohové nebo jejich šampióni. Existují však i čarodějové, kteří se naučili cestovat mezi světy, bohy nepozorováni. 

V našem světě, Earthrealmu, je obsažena velká síla, která by dala útočníkovi ohromnou moc, proto se o ni často vedou největší bitvy. Už na úsvitu věků se ji pokusil ovládnout temný bůh Shinnok, za což byl uvězněn v Netherrealmu, kde ho jeho vládce, Lucifer má mučit navěky

 

Mortal Kombat I

Na záhadný ostrov v moři jsou pozváni zástupci Země, aby se utkali v souboji o osud svého světa. Turnaj pořádá čaroděj Shang Tsung jménem císaře Outworldu Shao Kahna, který touží po připojení Země ke své říši. Země vítězí a porazí i zrádného čaroděje s jeho vojáky, kteří se pokusí proti výsledku turnaje postavit a zamítnout vítězství. 

 

                              

 

 

Mortal Kombat II 

Shag Tsung čelí zlobě svého císaře, ale přichází s nápadem, jak lstí přimět opakování posledního turnaje a získat ještě šanci na ovládnutí Země. Bojovníci ze Země přichází s různými motivacemi do Outworldu na další turnaj, aby čelili císaři Shao Kahnovi osobně. Ani jeho osobní účast v turnaji mu však nepomůže a je poražen předchozím vítězem turnaje, Liu Kangem. Tento díl přináší k Fatalitám jako protiváhu zakončení i mírové: Friendship a Babality:Proměna, protivníka v dítě

 

                                        

 

 

Mortal Kombat III 

Ultimate Mortal Kombat III 

Mortal Kombat Trilogy

- Jedná se o aktualizace jednoho dílu. Po porážce na obou turnajích konečně uzrál čas na Shao Kahnův záložní plán. Před tisíciletími zemřela jeho žena Sindel, ale její duši zachytily Kahnovi kněží stínů. Nenechali ji vstoupit na nebesa a později ji přinutili, aby se reinkarnovala na Zemi. A právě v té době znovuzrozená královna dosáhla dospělosti. Shao Kahn pod záminkou toho, že si jde pro svou královnu otevřel nad Severní Amerikou portály mezi Zemí a Outworldem. Násilné propojení světů mělo strašlivé následky. Milióny lidí umírají okamžitě, když je jim vysáta duše. Část ale ochraňuje Raiden a dává jim vizi bezpečného území, kam mohou jít. Tím je území Indiánského kmene, jehož šaman, Nightwolf, zde vztyčil kouzelné ochrany. Přeživší vyvolené bojovníky však nemilosrdně loví Shao Kahnovi vyhlazovací oddíly, stopující je podle jejich duší. Raiden musí zemi opustit, protože jejím připojením k Outworldu ztrácí síly a nemůže bojovat. Jeho bojovníci jsou na všechno sami. Nakonec se ale daří Liu Kangovi znovu porazit Shao Kahna, světy jsou odděleny a vše se vrací víceméně do normálu. Jako zakončení přibilo Animality, proměna ve své vnitřní zvíře a zabití protivníka v jeho podobě. 

 

                 

 

 

Mortal Kombat 4 

Mortal Kombat Gold 

 

- Opět se jedná o aktualizace. Za pomoci čaroděje Quan Chiho ze svého vězení uniká temný bůh Shinnok. Ten díky zradě vstupuje do nebe, kde zabije většinu bohů. Fuujin a Raiden unikají ashromažďují pozemské bojovníky, aby Shinnokovi čelili. Shinnok vyhlašuje další Mortal Kombat, na kterém chce Raidena zabít. Ten totiž musí přijmout pozvání a zúčastnit se. Shinnok je nakonec sám zrazen, protože amulet který mu má dávat sílu je falešný, zaměněný Quan Chim, který si pravýponechal. Temný bůh je poražen a uvězněn znovu a důkladněji v Netherrealmu, stejně jako Quan Chi, kterého sem stáhnul Scorpion.

V tomto díle se dalo poprvé hrát za hlavního padoucha a každý bojovník dostal zbraň, kterou mohl použít a je odstraněno zakončení Friendship, Animality a Babality.

 

                                  

 

 

TOPlist